Jesteśmy już gotowi

2013.08.30.1.1W poniedziałek początek roku szkolnego, a uczniowie już na pewno nie mogą się doczekać spotkania ze swoimi kolegami i nauczycielami. Sprawdziliśmy jak wyglądają przygotowania na ich przyjęcie w sadowieńskich szkołach.

– Jesteśmy już gotowi – mówi p. Małgorzata Koroś – dyrektor sadowieńskiej podstawówki. W poniedziałek o godz. 9.00 na sali gimnastycznej uroczyście rozpoczynamy ten nowy rok szkolny, w którym nasza szkoła weźmie „pod swoje skrzydła” 280 dzieci w 15 oddziałach szkolnych. Pierwszy raz zawita do nas 59 dzieci w trzech klasach „0” i na to też jesteśmy przygotowani. Obiekt oczekuje już na uczniów , w tym nowa szatnia, której remont wykonano w wakacje – dodaje p. dyrektor.

Spytaliśmy, a jakże, o przygotowanie się do nowego roku szkolnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. P. dyrektor Sławomir Ryszawa jest pełen optymizmu, a to za sprawą pomyślnych decyzji dotyczących nowego Technikum Gastronomicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. – Udało się nam przebrnąć przez wszystkie formalności i od poniedziałku ruszamy „pełną parą” – opowiada. – Rusza już Technikum Gastronomiczne, w którym będzie uczyło się 22 osoby, Szkoła Zawodowa na dotychczasowych zasadach, a do Liceum dla Dorosłych zgłosiło się aż 45 osób. Jesteśmy zadowoleni, zwarci i gotowi. Zaczynamy 2 września o godz. 10.00 – dodaje.

– Wszystko jest dopięte „na ostatni guzik” – twierdzi też przedstawiciel Gimnazjum w osobie p. dyrektor Małgorzaty Zyśk. – Korytarze błyszczą się, czuć zapach pasty i farby, gdyż częściowo odnowione zostały pomieszczenia lekcyjne. Zaczynamy o godz. 9.15 w poniedziałek – dodaje p. dyrektor.

I my tam byliśmy, wszystko widzieliśmy i potwierdzamy słowa naszych przedmówców.